Kalendar događanja 2019

 SIJEČANJ

06.01. Bogojavljanje (blagdan Sveta tri kralja)

18.01. Turnir u briškuli i trešeti

           - 20:00 sati – Caffe bar Antonius, Supetarska Draga

26.01. – 05.03. Karnevalska događanja u Loparu         

26.01 . Noć muzeja

           - od 18:00 - 01:00 sat - Kampor, Barbat,Lopar i stara jezgra grada Raba

 

VELJAČA

05.03. Zadnji dan Karnevala - Mesopust - suđenje Juri Piškancu na Trgu Municipium Arba
           uz zabavni program i gastro ponudu

           - 14:00 sati - okupljanje  na Trgu sv. Kristofora

           - 15:00 sati - suđenje Juri Piškancu na Trgu Municipium Arba

           - Koncert grupe „Koktelsi“  uz gastronomsku  ponudu udruge“ Komin“ i

             ŠRK „Dolin“, ŠRK „Kampor“

 

          

OŽUJAK

02.03. Draški beli maškari – Supetarska Draga

           - 09:00 sati – okupljanje maškara, Potočina

           - 16:00 sati  - Čitanje „Dva pokarani“ ,ACI marina Supetarska Draga

           - 19:00 sati – Maškarana zabava , restoran „Pivac“

 

 

TRAVANJ

06.04. Eko akcija „Neka školji budu bolji“ - edukacija i čišćenje priobalja i podmorja

11.04.MTB Stage Race „4Islands“

12.04. Dan oslobođenja otoka Raba – prigodni program

13.04.Uskršnji turnir u malom nogometu

            - 10:00 sati – ispred škole Lopar

 

21.04.Uskrs - prigodni duhovni programi po otoku

           - 10:00 Sv. Misa u Crkvi Marijinog Uznesenja

           - 10:00 – 14:00  -Uskršnji sajam rapskih OPG-ova na Trgu Sv. 

               Kristofora

           - 11:00 Rapski uskršnji doručak na Trgu Sv. Kristofor u suradnji s Imperialom d.d. –

              prigodna podjela Uskršnjih delicija građanima i gostima – kuhana šunka, uskršnja

              jaja, domaći kruh, pogače uz zabavni program:

21.04.Tradicionalni uskršnji doručak - Lopar

           -10:00 sati - AC San Marino

           -11:00 sati - ispred crkve sv. Ivana Krstitelja

22.04. Uskrsni ponedjeljak - prigodni program u TM Kampor – Magdalenina

17.04. 3. Rapska fešta od rožic ( u priodu od 17.do 20.04.)

           - Trg sv Kristofora

28.04. Križevo - zavjetni blagdan otočana - procesija svih otočnih župa

           -10:00 sati - misna svečanost - Katedrala Uznesenja Marijina

 

SVIBANJ

01.05. -26.05. Prvi maj - Uranak

           - Prvosvibanjsko druženje uz koncert Limene glazbe DVD-a Rab    

           - 06:00 sati - Trg sv.Kristofora   

09.05. Dan Grada Raba - poseban program

           - 20:30 sati - Viteški turnir Udruge rapskih samostreličara - Trg sv. Kristofora

           - 22:00 sati - Pučka fešta na Trgu sv. Kristofora

           - 10:00 sati – Trg  sv Kristofora

15.05. Ribarska fešta – Lopar

           - 20:00 sati -Rajska plaža ispred AC San Marino

24.05. Rab Open 2019. - međunarodni teniski turnir u periodu od 24.05. do 26.05

            - Zabavno rekreativni centar Lopar

 

LIPANJ

01.06. RAB BIG4 MTB UCI MARATHON

08.06. Alpe-Adria Triatlon , Rab 2019

           - od 13:00 sati - start  u uvali Padova 1

10.06..Festival skulpture u pijesku 2019

            - u periodu od 10.06 do 14.06.- Lopar Rajska plaža

14.06. Koncert „Tribute to Abba“

           - 21:00 sat – Rajska plaža , Lopar

17.06. Krumpirfest - dani Loparskog krumpira

            - 19:00 sati -u periodu od 17.06. do 23.06. sa završnom svečanošću 20.06.u
             Autokampu  San  Marino

20.06. Tijelovo

22.06. Dan antifašizma – poseban program
24.06. „Ivanja“ - Dan Župe Lopar
            - dan lavande
24.06. Smotra klapa „Posle kampanela“
           
- 20:00 sati - crkva sv. Ivana Krstitelja – Lopar
25.06. Dan državnosti - posebni program
25.06. Viteški turnir
            
- 20:30 sati - Trg Sv. Kristofora
25.06. Futsal akademija „Loparski tići 2019“
            
- u periodu od 25.06 do 30.06. - Športski centar Lopar.

27.06. Rapske glazbene večeri – Lidija Horvat Dunjko (sopran), Ljerka Očić, (orgulje) 29.06. Blagdan sv. Petra i Pavla – ”Petrova”- zabavni program u turističkom mjestu
           Supetarska Draga
          - 20:00 sati – školsko igralište , Supetarska Draga

 

SRPANJ

03.07. Nastup  KUD-a San Marino

            - 21:00 sati – Turističko naselje San Marino

04.07. Rapske glazbene večeri –Lovro Pogorelić (glasovir)

            -21:00 sat – crkva sv. Križa

10.07. Ribarska fešta - Lopar

           - 20:00 sati – luka Lopar

11.07. Rapske glazbene večeri - Renata Penezić (flauta), Zrinka Ivančić (glasovir)

            -21:00 sat – crkva sv. Križa

17.07. Ribarska fešta – Kampor

           - 19:00 sati – boćalište, Punta Kampora

16.07. Blagdan ”Karmenica”

            - zabavni program u turističkom mjestu Barbat

17.07. Ribarska fešta – Kampor

           - 19:00 sati – boćalište, Punta Kampora

18.07. Rapske glazbene večeri –Zagrebački kvartet

            -21:00 sat – crkva sv. Križa

18.07. Festival Sambe Lopar 2019

19.07. Ribarska fešta – Supetarska Draga

            - 19:00 sati , Supetarska Draga , Malin

25.07. RABSKA FJERA - Blagdan sv. Jakova

           - 21:30 sati - svečanost otvorenja petnaeste Rabske fjere - Trg sv. Kristofora

26.07. RABSKA FJERA - Blagdan sv. Ane

           - 21:00 sat - Srednjovjekovni sajam zanata i radionica - Trg Slobode i Kaldanac

27.07. RABSKA FJERA -Blagdan sv. Kristofora, zaštitnika grada Raba

           - 09:00 sati -Procesija sa relikvijama sv. Kristofora -Katedrala Uznesenja Marijina

           - 21:00 sat -Viteški turnir u čast sv. Kristofora

           - 00:00 sati-vatromet -luka Rab

           - 00:10 sati – zabavni program uz…..  do jutarnjih sati – Trg Municipium Arba

29.07. Koncert ozbiljne glazbe – Vitomir Ivanjek - Lopar

            - 21:00 sat - sv. Ivan Krstitelj - Lopar  

31.07. Nastup KUD-a San Marino

            -21:00 sati - hotelsko naselje San Marino

 

KOLOVOZ

 

01.08. Ribarska fešta-Lopar

            - 20:00 sati u Luci Lopar

01.08. Rapske glazbene večeri – Vedran Kocelj (trublja), Krešimir Starčević (glasovir)

            -21:00 sat – crkva sv. Križa

05.08. Obilježavanje Dana pobjede i Dana domovinske zahvalnosti

           - Blagdan Šištovica - zabavni program u turističkom mjestu Banjol

            - 20:00 sati - Vela riva, Kaštel

            - 20:00 sati – na plaži Livačina u Loparu

07.08. Ribarska fešta – Kampor

           - 19:00 sati – boćalište, Punta Kampora

08.08. Ribarska fešta-Lopar

            - 19:00 sati na plaži Livačina

08.08. Rapske glazbene večeri – Jelena Očić, (violončelo), Jose Gallardo (glasovir)

            -21:00 sat – crkva sv. Križa

09.08. Ribarska fešta – Supetarska Draga

            - 19:00 sati , Supetarska Draga , Malin

12.08. Loparska noć

            - 19:00 sati - predstavljanje starih običaja i zanata Lopara
14.08. Ribarska fešta – Barbat

           - igralište kod škole

15.08. Blagdan Vele Gospe - zaštitnice Župe Rab

           - 20:30 sati - Folklorni programi  i Viteški turnir udruge rapskih samostreličara

           - Trg sv. Kristofora

13.08. Pumidorfest - Fiesta de salsa

            - u periodu od 13.08. do 19.08.

            - natjecanje u kuhanju salse

            - tematski obroci u restoranima

17.08. Ribarska fešta – Kampor

           - 19:00 sati – boćalište, Punta Kampora

21.08. Nastup KUD-a San Marino

            -21:00 sati - hotelsko naselje San Marino

22.08. Rapske glazbene večeri – Marta Meštrović (oboa), Ana Lucić (glasovir)

            - 21:00 sat – crkva Uznesenja Marijina

23.08. Ribarska fešta – Supetarska Draga

            - 19:00 sati , Supetarska Draga , Malin

28.08. Ribarska fešta – Kampor

           - 19:00 sati – boćalište, Punta Kampora

29.08. Rapske glazbene večeri –Zadarski kvartet klarineta

            - 21:00 sat – crkva Uznesenja Marijina

 

RUJAN

01.09. Moto susret MK Rab

01.09.„Lopar etno fest“

            - 0d 16.00 do 20.00 sati gastro, eko, etno izložba u šatoru Melak

            - 20.00 sati - kulturno zabavni program i smotra miha, park Kapić

05.09. Rapske glazbene večeri – Dijana Grubišić Čiković (harfa), Tamara Coha Mandić
           (flauta)

            -21:00 sat – crkva sv. Križa

06.09.Malonogometni turnir Mala Gospa Lopar 2019

            - u periodu od 06. do 07.09. - Lopar

08.09. Blagdan Mala Gospa - zavjetni blagdan otočana: posebni program u turističkom

           mjestu Lopar

12.09. Rapske glazbene večeri – završni koncert polaznika majstorskog tečaja prof.
           Dunje Vejzović

            - kino Rab

16.09. Blagdan sv. Eufemije - posebni program u turističkom mjestu Kampor

17.09. Foto Hrvatska – radionica

           - u periodu od 17. do 21.09.

19.09. Rapske glazbene večeri – Ansamdl „Glazbene staze“

21.09. Blagdan sv. Mateja - posebni program u turističkom mjestu Mundanije

21.09. „Rab Island Trail 2019“

27.09. Obilježavanje svjetskog dana turizma

28.09.Udičarenje 2019. - tradicionalno sportsko nadmetanje u turističkom mjestu Barbat

            

LISTOPAD

03.10. Ribarska fešta-Lopar

            - 20:00 sati – Rajska plaža ispred AC San Marino

05.10. „4. Custom Car Show Rab“

08.10. Dan neovisnosti – prigodni program

10.10. Obilježavanje Dana zahvalnosti za plodove zemlje

11.10. Obilježavanje Svjetskog dana pješačenja i Svjetskog dana kruha – prigodni

            program

24.10. Dan branitelja Domovinskoga rata otoka Raba

26.10. Udičarenje – Supetarska Draga

          - 13:00 sati – Malin , Supetarska Draga

27.10. Memorijal Tonsa-Staničić; međunarodni kup u podvodnom ribolovu

 

STUDENI

01.11. Blagdan Svi Sveti - prigodni program

 

 PROSINAC

06.12. Hodočašće i sv. Misa u crkvici Sv. Nikole na rtu Sorinj – 09:00 sati

13.12. Božićni sajam – prigodni program i prezentacija jasli

22.12. Božićni koncert

           - 18:00 sati – crkva sv Ivana Krstitelja, Lopar

29.12. Žive jaslice

           - 19:00 sati – park Dorka